"Golden Foot", çmimi është për Pele
Edison Arantes do Nascimento, i njohur në të gjithë botën si Pele, është "futbollisti më i madh i të gjithë kohërave": me këtë motivacion juria e "Golden Foot" ka vendosur të kurorëzojë "O Rei", i konsideruar nga brazilianët si legjenda e futbollit.

"Golden Foot" është çmim që u jepet futbollistëve mbi 29 vjeç, dhe ka nderuar me çmime edhe Roberto Baggio, Alessandro Del Piero, Francesco Tottin e shumë të tjerë.

Pele do të marrë çmimin më 17 tetor në sallën "Salle de Etoile" në Montekarlo, ku do të jetë prezente edhe familja mbretërore. /albeu.com/
Shtuar më 13/09/2012, ora 16:05
fitim ahmeti
e Enjte 13 Shtator 2012, Ora 16:32
le te merr sa te don qmime pela ne pension veq edhe qito 3-4 vite sa ti bon Me55i nja 5 apo 6 topa te arte e pastaj vendosin vete fansat ane e mbane botes...
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori