Golden State, 29 fitore nga 31 ndeshje në këtë sezon
Pëlqej
Golden State, pa Stephen Curry, i demtuar, eshte thyer te merkuren ne mbremje nga Dallas (114-91), duke pesuar humbjen e dyte kete sezon ne NBA nga 31 ndeshje te luajtura.

Pa lojtarin e vet me te mire, i demtuar ne kemben e majte, Warriors e paten te veshtire qe te realizonin fitoren.

Ekipi me i mire i NBA, krahas mungeses se Curry, u privuan edhe nga Harrison Barnes dhe zevendesuesit Leandro Barbosa e Festus Ezeli.

Sipas trajnerit te Golden State, Luke Walton, Curry, fitues i MVP sezonin e kaluar, do te mungoje edhe ne ndeshjen e fundit te vitit, te enjten ne mbremje ne Houston.
Shtuar më 01/01/2016, ora 11:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori