Goli i rrallë, shënon nga mesfusha pas 3 sekondash (VIDEO)
Një gol i shënuar të shtunën në Brazil po bën xhiron e botës. Mirray, një 23-vjeçar që luan për Comercial dhe që është rritur në ekipet zinxhir të Sao Paulos, realizoi nga mesfusha ndaj Catanduvense.

Një gol fantastik që mund të nominohet për çmimin “Puskas” të FIFA-s, si goli më i mirë i vitit.

Mirray arriti atë që nuk bëri dot kurrë Pele”, lexohej në disa media braziliane.

Shtuar më 06/03/2017, ora 11:36
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori