Goli i Tata Martinos ndaj Sevillas (VIDEO)
Trajneri aktual i Barcelonës Gerardo "Tata" Martino nuk ka patur një karrierë shumë të suksesshme si futbollist në Primera Division. Ai ka mundur të shënojë vetëm një gol dhe atë pikërisht ndaj ekipit që do të përballet sot skuadra e tij, Sevilla, më 17 mars 1991 në stadiumin "Sanchez Pizjuan".

Martino, i cili ka qënë lojtar i Tenerifes, shënoi golin e 2-1 në minutën e 37, por në fund ish katalanasi tjetër Estebaranz Quique barazoi në 2-2 në minutën e 63 të takimit.

Tani "Tata" duhet ti shënojë sërish Sevillas por si trajner dhe jo futbollist. /albeu.com/

Shtuar më 14/09/2013, ora 15:41
Ndeshja e fundit
17/05/2014, ora 15:00
Ndeshja e rradhës
Nuk ka ndeshje!
Vizito faqen e FC Barcelona në Albeu
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori