Goli më i bukur në histori me roveshatë? (VIDEO)
Një futbollist anonim nga Kili ka shënuar atë që shumë mirë mund të jetë goli më i bukur me roveshatë që është shënuar ndonjëherë në historinë e futbollit.

Në derbin e së dielës ndaj Toledos, në kategorinë e tretë të Spanjës, Gomez u hodh në roveshatë nga 27 metra dhe shënoi.

Me shpinë nga porta, Gomez ndaloi fillimisht topin me gjoks dhe me një lëvizje të shpejtë goditi me roveshatë me këmbën e djathtë.

Goli u bë edhe më i veçantë duke qenë se Socuellamos fitoi 1-0 ndeshjen.
Shtuar më 25/04/2016, ora 15:08
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori