"Mesfushori i Vitit" në Bundesligë, votoni Granit Xhakën
Mesfushori shqiptar i Zvicrës Granit Xhaka është në garë për mesfushorin më të mirë në Bundesligë për sezonin që po lemë pas.

Sezoni pozitiv i lojtarit të Borussia Munchengladbah ka bërë që ai të nominohet së bashku me Xabi Alonson, David Alaban, Luiz Gustavon dhe Eugen Polanskin.

Xhaka ka një mesatare prej 90 pasimesh për ndeshje duke u bërë një ndër mesfushorët më krijues në Gjermani.

Gjithashtu ai ka shënuar edhe 5 gola, tre të cilat nga distanca. /albeu.com/

Ja ku mund të votoni për Granit Xhakën:

http://www.bundesliga.de/de/fanzone/top-11-der-saison-2014-2015/#trendbox24124


Shtuar më 29/04/2015, ora 14:48
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori