Gravina për çështjen Suarez: Të hetohet edhe nga pikëpamja sportive
"Kam lexuar atë që ishte shkruar në gazeta, Prokurori Federal kërkoi nga Zyra e Prokurorit Publik dokumentet . Sapo t'i vërë ato në dispozicion, historia gjithashtu do të studiohet në thellësi nga një këndvështrim sportiv me seriozitet dhe paanësi" , këto janë fjalët e presidentit të FIGC, Gabriele Gravina , publikuar nga "La Verità", në lidhje me historinë e njohur të lidhur me provimin "fars" së Luis Suarez në Universitetin e Perugia . Pyetja, me pak fjalë, e cila ka të bëjë me një përfshirje të mundshme të Juventusit , nuk do të zgjidhet vetëm me një dënim të lidhur me drejtësinë e zakonshme.


Presidenti aktual federal, disa orë pasi u përball me Cosimo Sibilia për rizgjedhjen e tij, foli gjithashtu për nervozizmin që duket se ka kapur në futbollin italian pas grindjeve Lukaku-Ibrahimovic dhe Conte-Agnelli: "Shpresoj për një zvogëlim të përgjithshëm , në mënyra dhe tone, të të gjithë protagonistëve të botës sonë". /albeu.com/
Shtuar më 21/02/2021, ora 12:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori