Griezmann te PSG? Ja detajet më të fundit
PSG do të bëjë të pamundurën për të transferuar këtë verë Antoine Griezmann, shkruan Albeu.com.

Situata e Antoine Griezmann te Barcelona, ku ai kaluatur vetëm disa minuta ndeshjet e fundit, ka bërë që PSG të vendoset si një përforcim i mundshëm për të ardhmen.

Pavarësisht se ka lojtarë si Mbappe ose Neymar, PSG nuk përjashton forcimin pas largimit të Cavani.

Kjo është arsyeja pse skuadra franceze është e interesuar për Griezmann deri në atë pikë sa që disa media franceze kanë avancuar tashmë që ka pasur kontaktet e para me mjedisin e lojtarit francez për të ditur mendimin e tij dhe gjendjen e tij të vërtetë.

Sidoqoftë, si në rastin e Griezmann ashtu edhe me nënshkrime të tjera të mundshme, PSG padashur ka hasur në një problem serioz për të ardhmen.

Tregu i transferimeve në Francë do të jetë një nga të parët që mbyll dyert e tij. Pasi Ligue 1 vendosi të përfundojë garën për COVID 19, tregu i transferimeve është reduktuar në vetëm një muaj.

Aq shumë sa kanë mbetur vetëm pesë ditë për klubet franceze, PSG mes tyre, përpara se merkato e transferimeve të përfundojë të hënën, më 7 korrik. Pjesa tjetër e ligave të mëdha përfundon në fillim të tetorit.

Kjo do të thotë që ata do të jenë në gjendje të bëjnë transferime përtej 7 korrikut, por ata do të jenë në gjendje të humbasin lojtarët deri më 5 tetor

Në këtë kuptim, nëse PSG dëshiron të forcohet me nënshkrimin e Antoine Griezmann, ajo duhet të mbyllë operacionin përpara 7 korrikut. Një nënshkrim i shprehur në të cilin PSG duhet të fillojë të punojë tani. /albeu.com/


Shtuar më 02/07/2020, ora 23:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori