Grupi F, mposhtet Bayern (VIDEO)
BATE Borisov ka surpizuar skuadrën e Bayern Munichut në ndeshjen e Grupit F. Nënkampionët e Europës pësuan humbje surprizë me rezultat 3-1.

Goli i parë erdhi në minutën e 23-të nga Pavlov ndërsa në minutën e 78, Rodionov rriti epërsinë për 2-0.

Bayern u përgjigj shumë vonë, në minutën e 90-të përmes Ribery ndërsa mënjeherë u përgjijëen me gol vendait duke bërë që ndeshja të përfundojë me rezultat 3-1.

Në takimin tjetër të Grupit F, Valencia mposhti skuadrën e Lille me rezultat 2-0.

Për Valencian, të dy golat e fitores i shënoi Jonas në minutën e 38-të dhe 75-të.

BATE është lider në Grupin F me gjashtë pikë pas dy ndeshjeve, ndërsa Bayerni ka një pikë në vendin e tretë. Valencia është në vendin e dytë me katër pikë. /albeu.com/
Shtuar më 02/10/2012, ora 22:44
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori