Grushta dhe shkelma, ndeshja e futbollit kthehet në arenë boksi (VIDEO)
Një përleshje brutale ndodhi në ndeshjen e kampionatit argjentinas midis Estuidantes dhe Patronato.

Dy prej lojtarët rivalë Huan Fuentes dhe Hulian Çiko, kanë pasur një zënkë mes tyre gjatë një përplasje dhe kjo ka sjellë irritimin e të dy ekipeve.

Futbollistët e të dyja skuadrave së bashku me stafin teknik, kanë hyrë në fushë dhe janë bërë pjesë të sherrit.

Pavarësisht se disa u përpoqën të qetësonin gjakrat e kishin të pamundur, pasi lojtarët e të dyja ekipeve ishin të nervozuar.

Ndeshja përfundoi me fitoren 1-0 të Estuidantes, skuadër e cila luante si vendase, por ngjarja që ndodhi në fund të takimin po bën xhiron e botës.
Shtuar më 22/09/2019, ora 11:34
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori