Grushta, shkelma dhe 8 kartona të kuq: Çfarë ndodhi në "Copa Libertadores" (VIDEO)
Një incident tepër i shëmtuar u regjistrua në derbin e Porto Alegres mes Gremios dhe Internacional, e cila përfundoi në një betejë “lufte”, ku futbollistët e të dyja skuadrave u përplasën me grushta dhe shkelma, ku numri i kartonave të kuq të nxjerrë nga xhepi i gjyqtarit ishte plot 8.

Tensioni filloi disa minuta nga fundi, teksa situate doli nga kontrolliminutën e 88-të pas një përplasje dukshëm të qëllimshme mes Moises dhe Pepe. Situta më pas u përkeqësua dhe degjeneroi në dhunë. U desh ndërhyrja e Policisë që situatë të qetësohej.

Shtuar më 13/03/2020, ora 11:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori