Guardiola: Asnjëherë nuk kam hasur një skuadër si Naplo
Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola, pavarësisht se fitoi 2-1, por u përplas me Maurizio Sarri. "Si një lojtar i parë dhe pastaj një trajner, unë kurrë nuk kam hasurskuadër si Napoli".

City dominonte në 30 minutat e para ku shkuan 2-0, por Dries Mertens kishte një penallti të pritur nga Ederson dhe goditja e Amadou Diawara e bëri atë një finale të tensionuar.

"Prita vështirësi për ne. Ishte loja që prisnim, për ata që të bënin shumë kalime të shkurtra, për të shtypur me të vërtetë, shumë të lartë ", tha Guardiola

"Si lojtar i parë dhe pastaj si trajner, unë kurrë nuk kam hasur një skuadër si Napoli. Asnjehere.

"Nëse ata luajnë në këtë nivel, atëherë ata mund të shkojnë larg. Jam shumë krenar për lojtarët e mi, sepse e di se sa e vështirë është kjo ndeshje dhe ju nuk mund të dominoni një skuadër si Napoli për 90 minuta. Eshte e pamundur.

"Kjo është një fitore e madhe për ne dhe e rëndësishme, sepse Shakhtar Donetsk janë me të vërtetë të fortë dhe kështu është edhe Napoli".

Guardiola u pyet pse Manchester City ishin më pak dominues në pjesën e dytë.

"A mendoni se ne po luanim kundër një grup fëmijësh? Ku ishte Napoli! Ata janë në krye të Serie A, nuk mund t'i dominosh për 90 minuta.

"Ishim shumë krenarë ta bënim këtë për 30 minuta, por sepse fituam 7-2 në fundjavë, disa gazetarë menduan se do të fitonim sërish ndeshjen e ardhshme 7-2. Nuk funksionon kështu." deklaroi spanjolli përpara mediave. /albeu.com/
Shtuar më 17/10/2017, ora 23:07
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori