Guardiola ka një propozim për Klopp: Ma fal Championsin unë ta fal Premierligën
Guardiola ka bërë ligjin në Premierligë por i ka mbetur një peng i madh si trajner i Manchester Cityt.

Trajneri spanjoll nuk po arrin të ketë sukses në Ligën e Kampionëve pavarësisht investimeve të shumta.

Në anën tjetër, Liverpooli po vuan ta rikthej titullin e Premierligës pas tri dekadash, shkruan Indeksonline.

Por Pep Guardiola i ka bërë një propozim Kloppit, ia ka ofruar Premierligën për t’i dhënë titullin e Ligës së Kampionëve.

"Unë do të doja të fitoja trofeun e tij (Champions League) dhe jam i sigurt se ai do të donte të fitonte trofeun tim (Premier League) … Ndoshta ne mund të shkëmbejmë?", ka thënë Guardiola.
Shtuar më 25/11/2019, ora 13:51
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori