Guardiola çmendet për yllin e Monacos, ofron 60 mln euro
skuadra e Manchester City është gati të ofrojë 60 milionë euro për të mundur konkurrencën e Barcelonës dhe Borussia Dortmund për të marrë adoleshentin francez Kylian Mbappe.

18-vjeçari pritet të jetë një nga talentet e të ardhmesfutboll. Trajneri i City-it e ka krahasuar me Tierry Henry, duke e vendosur në listën e blerjeve për merkaton e ardhshme të verës.

Guardiola, që kërkon të ndërtojë një ekip me emra të rinj për të ardhmen duke synuar lojatërt më të talentuar në qarkullim, ashtu siç bëri me Gabriel Jesus.

Shtuar më 26/02/2017, ora 12:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori