Guardiola mendon për Boateng
Pep Guardiola ka një ide për Bayernin e së ardhmes: Kevin Prince Boateng. Sipas asaj që raporton e përditshmja sportive italiane "Corriere dello Sport", tekniku katalanas që do të ulet sezonin e ardhshëm në krye të pankinën bavareze po mendon të përforcojë repartin e mesfushës me ganezin e Milan.

Boateng ka një kontratë me klubin kuqezi që skadon më 30 qershor 2015, por edhe vdrën e shkuar ka patur sinjale për një afrim të tij me Bayern Munchen dhe mendohet që një pikë shumë e rëndësishme në këtë operacion të jetë edhe vëllai i milanistit, Jerome Boateng, aktualisht pjesë e gjermanëve. /albeu.com/
Shtuar më 02/04/2013, ora 09:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori