"Guardiola ndoshta bëhet president i Barcelonës"
Deklarata e lëshuar një ditë më parë nga Pep Guardiola se është afër mbylljes së karrierës së tij si trajner, edhe pse cilësohet relativisht i ri për këtë profesion, duket se nuk kanë çuditur Fabio Capellon.

Trajneri i njohur italian ka komentuar këto deklarata dhe sipas tij, ka të bëjë me dy arsye shumë të qarta.

“Futbolli i Guardiolës është në thelb i njëjti dhe nëse kundërshtarët arrijnë të gjejnë zgjidhje për të, atëherë duhet të kesh një alternativë. Gjithsesi, mendoj se nëse ka bërë një deklaratë të tillë, është edhe sepse mendoj se mund të ketë në mendje idenë që të bëhet në të ardhmen presidenti i Barcelonës”, deklaroi Capello.

Shtuar më 03/01/2017, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori