Guardiola nuk merr vesh, përdor sërish fjongon në xhaketën e tij
Shoqata Angleze e Futbollit (FA) e gjobiti Pep Guardiolan, trajnerin e Manchester Cityt, me 20,000 paund (22,500 euro) për përdorimin e fjongos në kujtim të disa viktimave në katalunjënë në disa ndeshjeje të Premier Leagues, duke kuptuar se kjo është një mënyrë për të mbështetur të dy viktimat; Jordi Sanchez dhe Jordi Cuixart, të burgosur pasi u akuzuan për trazira në Barcelonë dhe që e kanë falënderuar publikisht për gjestin e tij.

Pavarësisht gjobës, Guardiola nuk ka marrë vesh, pasi e ka përdorur sërish fjongon në ndehjen që po zhvillohet ndaj Stoke Cityt. Në këtë mënyrë, ai rrezikon që federata angleze ta dënojë atë përsëri.

Ai do të bëjë të njëjtën gjë edhe në ndeshjet në Champions League, në të cilat UEFA nuk mund ta sanksionojë atë. /albeu.com/
Shtuar më 12/03/2018, ora 22:45
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori