Guardiola përshëndetet me Sane: Të gjithë kanë jetën e tyre
Pep Guardiola ka uruar Leroy Sane për transferimin 55 milionë funtesh te Bayern Munich.

Anësori gjerman do të nënshkruajë një marrëveshje pesë-vjeçare me kampionët e Bundesligës, i cili do të paguajë një tarifë fillestare prej 49 milionë euro me një seri performancash dhe bonuse të lidhura me trofeun.

24-vjeçari ka qenë vazhdimisht i lidhur me një kthim në vendlindje, e cila ka parë që City të heqë dorë nga pothuajse çdo shpresë për të negociuar një kontratë të re pas gati dy vitesh bisedimesh, transmeton lajmi.net.

"Ende ka disa çështje të vogla por duket se ai do të shkojë në Mynih. Ne i urojmë atij të gjitha të mirat, faleminderit shumë për vitet tona së bashku. Ne i urojmë atij të gjitha të mirat në kapitullin e tij të ri në një klub fantastik".

"A është zhgënjyese? Ai dëshiron të largohet. Të gjithë kanë jetën e tij. Ai meriton të vazhdojë më tej. Unë do të doja që ai të qëndronte këtu, por ai vendosi të vazhdojë më tej sepse ai beson se ai do të jetë më i lumtur në Mynih", deklaroi spanjolli.
Shtuar më 01/07/2020, ora 15:40
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori