E FUNDIT/ COVID-19 i merr jetën 17 pacientëve në 24 orët e fundit
Guardiola tregon humbjen më të rëndë në karrierën e tij
Pep Guardiola ka treguar humbjen më të rëndë në karrierën e tij si trajner. Strategu spanjoll është shprehur se nuk ka qenë disfata e mbrëmjes së djeshme ndaj ish ekipit të tij Barcelonës.

Humbja që më e keqe ishte kundër Real Madridit në Allianz Arena kur ishte pjesë e Bayern Munchen, ndeshje e cila u mbyll 4:0, por ishte e vlefshme për gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

“Nuk është humbja më e keqe. Humbja ime më e keqe në karrierë është me Bayern Munichun kundër Real Madridit. Ne krijuam raste kundër Barcelonës, por rrëshqitja e Fernandinhos dhe gabimi i Bravos ishin vendimtare”, tha Guardiola pas ndeshjes me Barcelonën.
Shtuar më 20/10/2016, ora 09:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori