Kush janë 4 të arrestuarit për grabitjen e Rinasit
Gunes: Të gjithë turqit e bashkuar kundër Shqipërisë
Ku na ndajnë vetëm pak ditë nga përballja ne Turqinë, trajneri i kësaj Kombetarej ka bër disa deklarat të forta për ndeshjen kundër Shqipërisë.

Şenol Güneş ndër të tjera ka thënë se të gjithë turqit e bashkuar do të jenë kundër Shqipërisë në ndeshjen e 22 Marsit, shkruan Albeu.com.

Pjesë nga fjalimi i tij:

"Me ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Moldavisë, ekipi ynë kombëtar hyn në një fazë tjetër. Sigurisht që ne duam që të marrim pjesë në kampionatin Europiain 2020.

(Bën ca falenderime koti..)

Në ldihje me ekipin tonë kombëta rduhet të lemë mënjanë qejfmbetjet dhe sherret dhe të mblidhemi rreth një ideje të përbashkët që do t'i shërbejë ekipit..

Qëllimi ynë është që t'i fitojmë dy ndeshjet që kemi para, kundër Shqipërisë dhe Moldavisë. Madje nisur nga këto ndeshje, unë do ta quajë këtë javë "Java Kombëtare".

Kjo është pritshmëria ime nga këto ndeshje dhe duam që edhe klima të jetë e tillë në rrugë, shtëpi dhe kudo tjetër. Pres të luteni për kombëtaren tonë.

këto ndeshje, secili prej nesh do të jetë një ushtar i kombit turk.

Duam qëtë gjithë të jenë me ne në vendin e grupimit, por fatkqësisht Mehmet Topal nuk mundi të qendrojë për shkak të dëmtimit.

Nëse fitojmë ndeshjet kundër Shqipërisë dhe Moldavisë, rritet edhe nevoja për të fituar ndeshjen kundër Francës".
Shtuar më 18/03/2019, ora 15:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori