Habit Guardiola: Nuk e dua Lewandowskin
Robert Lewandoeski do të largohet nga Borussia Dortmund me parametra 0 në verë ndaj dhe duhet të firmosë që në janar me Bayern Munchen. Por nga Spanja vjen edhe lajmi i bujshëm: sipas "AS", Pep Guardiola ka dyshime mbi sulmuesin polak dhe kapacitetin e tij për tu përshtatur me lojën e bavarezëve, motiv për të cilin nuk e do afrimin e tij.


Për këtë arsye në garë është futur Real Madrid që do ti marrë Lewandowskin "armikut" të tij Pep, që sezonin e shkuar iu gëzuar 4 golave që polaku i shënoi "Los Blancos". Ideja e Real Madrid është kjo: 12 milionë euro që në janar duke shpresuar të bindë lojtarin që ka një akord verbal me Bayernin. /albeu.com/
Shtuar më 10/10/2013, ora 10:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori