Habit ish-kapitenia e basketbollit: Më kërkuan se*ks, por krenare që nuk i hapa këmbët
Ish-kapitenia e Serbisë në Basketboll, Milica Daboviç, është dashur të luftojë disa herë kundër kërkesave për marrëdhënie seksuale që kishin shkruar në drejtim të saj.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, 38-vjeçarja ka zbuluar se gjatë karrierës së saj i janë ofruar disa herë oferta për seks, por ajo i ka refuzuar, duke thënë se kështu e shikon veten me krenari në pasqyrë.

Një president klubi dëshironte marrëdhënie seksule me mua, por unë nuk pranova. 3 muaj pas kësaj ata më larguan nga skuadra, madje as nuk më paguan për këtë periudhë. Megjithatë kjo nuk ishte hera e vetme, pasi njëherë nënshkrova kontratë me një klub dhe menjëherë pas kësaj, presidenti kërkoi që unë të shkoja në shtrat me të, unë refuzova dhe u largova menjëherë.

Jam e lumtur që nuk i kam hapur kurrë këmbët, pasi kam ndërgjegje të pastër dhe shikohem në pasqyrë me krenari.”, u shpreh Daboviç.
Shtuar më 14/07/2020, ora 14:55
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori