Hakimi zbarkon në Milano, gati vizitat mjekësore te Interi (VIDEO)
Sipas Sky Sport Italia, detajet përfundimtare u përpunuan në thirrjen e djeshme të konferencës midis klubeve dhe përfaqësuesit të tij.

Ai fluturoi sot, do të kalojë në teste të ndryshme mjekësore, pastaj të nënshkruajë kontratën pesë-vjeçare me vlerë 5 milionë euro në sezon.

Drejtori i Interit, Beppe Marotta konfirmoi dy ditë më parë, kur tha se ishte "optimist" marrëveshja do të përfundojë gjatë ditëve në vijim.

Hakimi i kaloi dy sezonet e fundit në huazim te Borussia Dortmund, por Nerazzurri punoi me zell që dy muaj më parë.

Mbrojtësi i krahut të djathtë 21-vjeçar bëri 45 paraqitje për Borussia Dortmund këtë sezon, duke shënuar nëntë gola dhe duke siguruar 10 asistime.
Shtuar më 30/06/2020, ora 11:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori