Hamilton: Mrekullia e vështirë
Pëlqej
“Jam në luftë sepse këtë gjë ma lejon matematika, por nuk ndjej presion për këtë garë që do të zhvillohet”. Leëis Hamilton e hedh poshtë shancin për të fituar botërorin. Britaniku është 24 pikë prapa Ferrarit të Alonson. “Që të dal kampion, duhet të fitoj dhe Alonso të mos marrë pikë. Por edhe kjo mund të mos mjaftojë, shpjegon ai, Kam luftuar edhe herë të tjera në garën e fundit”, thotë I dorëzuar Hamilton duke iu referuar garave të 2007 ku fitoi Raikkonen dhe 2008 ku fitoi vetë.(albeu.com)
Shtuar më 11/11/2010, ora 17:01
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori