Hamilton triumfon në ‘’Abu Dhabi’’
Luis Hamilton me Mercedezin e tij arrin një sezon mahnitës duke fituar garën e cmimit të madh të ‘’Abu Dhabit’’ në Formula 1, gara që mbyll botërorin 2018. Hamilton bëri një paraqitje të shkëlqyer duke lënë pas Sebastian Vetel, ndërsa në podium u ngjit dhe Max Versteppen. 33 vjecari siguroi suksesin e 11 sezonal duke mbyllur kampionatin me fitore.

‘’Ka qënë kënaqësi gara me këta kampionë dhe ndihem i privilegjuar. Faleminderit për gjithcka, unë do të jem gjithmonë një tifoz i këtij sporti’’. U shpreh kampioni pas ndeshjes. /albeu.com/
Shtuar më 25/11/2018, ora 16:57
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori