E FUNDIT/ Sherr mes uniformave blu, shkarkohen 2 shefa të policisë rrugore
Hamsik rrëfen vuajtjet në Kinë: Këtu nuk mund të komunikoj, kuptohemi vetëm me gjeste
Përvoja e Marek Hamsik në Kinë nuk ka filluar në mënyrën më të mirë, të mundshme. Ish kapiteni i Napolit, sot te skuadra kineze e Dalian Yifang, ka disa probleme që nuk përshtaten realitetit të ri.

"Unë nuk jam i kënaqur me performancën time –tha Sllovaku për në rrjetin televiziv "CCTV". Gjithmonë përpiqem të bëj më të mirën time, por kurrë nuk kam qenë në një situatë kaq të vështirë".

Hamsik, i cili ka dhuruar një asistim dhe asnjë gol në gjashtë ndeshjet në Super Ligën kineze , nuk u thirr nga trajneri në humbjen e fundit 4-1 që pësoi Dalian Yifang nga Pekinit Guoan.

""Shumë herë do të doja të komunikoj me shokët e skuadrës por nuk mundem - mesfushori vazhdoi, i befasuar nga numri i faulleve dhe koha e humbur duke biseduar me gjyqtarët në lojërat e kampionatit - por për shkak të gjuhës që nuk mundem dhe pastaj e kuptoj veten me gjeste."

"Është një dallim i madh midis futbollit kinez dhe atij evropian, por unë do të përpiqem të përshtatem. Serioziteti jashtë fushës është shumë i rëndësishëm, kështu që unë do të bëj më të mirën time këtu".
Shtuar më 30/04/2019, ora 16:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori