Havertz, ylli i Leverkusen që po sfidon Lewandowskin dhe Haaland
Ylli i Bayer Leverkusen, Kai Havertz ka vendosur rekord të ri në Bundesligë me golin e tij të shënuar që doli të jetë i fitore ndaj Freiburg të premten.

Ishte një asistim i Leon Baileyt për 20-vjeçarin, cili me një prekje të bukur shënoi në portën e Alexander Schwolow.

Ky ishte goli i 35-të i Havertz në Bundesligë që nga debutimi i tij në vitin 2016 dhe është lojtari i parë që arrin këtë shifër nën moshën 21 vjeçare.

Tani ai synon të futet në mesin e 10 golashënuesve më të mirë të Bayer Leverkusen në histori, ku i kanë mbetur edhe shtat gola ta zë vendin e Oliver Neuville.

Në këtë vit kalendarik, ai ka qenë lojtari më produktiv në pesë ligat më të mira të Evropës, duke shënuar nëntë gola dhe asistuar katër herë të tjera.


Ai ka shënuar pesë gola në katër ndeshjet e zhvilluar, ndërsa ka 15 gola në 38 paraqitje në të gjitha garat këtë sezon.
Shtuar më 29/05/2020, ora 23:53
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori