Hazard vlerëson lëvizjen e Coutinhos
Hazard ndjen se lëvizja e Coutinhos në Barcelonë dëmton Ligën Premier, pasi ishte ndër më të mirët e kampionatit.

“Është lëvizje e mirë për të, por e keqe për Ligën Premier, sepse ai ishte njëri nga lojtarët më të mirë në ligë”, ka thënë fillimisht Hazard për DAZN.

“Ai është një djalë i mirë. Ne luajtëm njëri-tjetrin disa herë”.

“Ai është një lojtar fantastik”, shtoi ylli belg.

Belgu ka pranuar se mund të kuptojë pse Coutinho zgjodhi të bashkohet me skuadrën katalunase.

“Mirë, ai zgjodhi të shkonte në Barcelonë. Nuk është një zgjedhje e keqe për të qenë i drejtë”.

“Unë vetëm dua që ai të jetë një nga më të mirët në botë dhe të shijojë atë që mund të bëjë”, përfundoi belgu./albeu.com/
Shtuar më 12/01/2018, ora 14:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori