Hazard zgjidhet lojtari më i mirë në historinë e Belgjikës
Federata Belge e Futbollit ka hapur një sondazh për të zgjedhur më të mirin e historisë në rastin e 125 vjetorin e Federatës.

Eden Hazard është votuar si më i miri nga ky sondazh duke marrë 10.6% të votave të përgjithshme.

Hazard, i cili bëri debutimin e tij me ekipin belg kundër Luksemburgut më 19 nëntor 2008, me moshë 17 vjeç dhe 316 ditë.

Ylli i Real Madrid la mbrapa Vincent Kompanyn (9.4%) dhe mesfushorin e Manchester Cityt, Kevin de Bruyne (9.1%)
Shtuar më 14/01/2021, ora 11:03
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori