Hera e parë në "Fadil Vokrri", Albin Kurti: U gëzua 6 herë (FOTO LAJM)

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, i ka përgëzuar Përfaqësueset e Kosovës dhe Shqipërisë për fitoret e arritura..

Kurti i cili ishte dje për herë të parë në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ për ta shikuar Kombëtaren e Kosovës, tha se shqiptarët shkëlqejnë sado pak mundësi kur kanë.

Postimi i plotë nga Kurti:

Teksa Kosova shënoi 2 gola në portën e Malit të Zi në Prishtinë, merrnim mesazhet për 4 golat e Shqipërisë si mysafire në Moldavi. Dy skuadrat tona na gëzuan sonte 6 herë. Dhe, nuk morën asnjë gol. Sulmuan bukur e suksesshëm. U mbrojtën mirë e pa siklet. Shkëlqejnë shqiptarët, sado pak mundësi kur kanë.
Shtuar më 15/10/2019, ora 11:38
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori