Heroi i javës, si e shpëtoi lojtari i Gjeorgjisë kundërshtarin (FOTO LAJM)

Mbrojtësi i Zvicrës Fabian Schar përp pak sa nuk humbi jetën në fushë. Ai u rrëzua pa ndjenja në një ndeshje kualifikuese për Kampionatin Evropian kundër Gjeorgjisë këtë fundjavë, pas një përplasjeje brutale kokë me kokë me Jemal Tabidzen e Gjeorgjisë.

Schar, në minutën e 233 pati një përplasje kokë më kokë me kundërshtarin, ku më pas ra në tokë pandjenja dhe i kishte ikur gjuha, por reagimi i shpejtë i futbollistit gjeorgjian Jano Ananidze ishte fantastik, i cili ia ktheu gjuhën në vend duke ia shpëtuar jetën kështu.

Pas katër minutave , befasisht Schar ishte në gjendje ta vazhdojë ndeshjen.

Pas ndeshjes, ai tha për mediat zvicerane se nuk mbante në mend asgjë nga ky incident. /albeu.com/
Shtuar më 25/03/2019, ora 12:25
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori