Hidhet shorti i Bundesligës, Bayerni e nis ndaj Leverkusenit
Bayerni i Mynihut do të startojë mbrojtjen e titullit kampionë më 18 gusht përballë Bayern Leverkusenit. Bavarezët e mbyllën sezonin 2016-2017 me vetëm 2 humbje në 34 takime dhe me 15 pikë distancë nga vendi i dytë.

Borussia Dortumund do të udhëtojë drejt Wolsburgut. Ekipi surprizë i kampionati gjerman, Leipzig, të cilët arritën të siguronin dhe kualifikim direkt për në Champions League, do të ndeshen me Schalke 04.

Ky do të jetë edicioni i 55-të i Bundesligës, teksa shpresohet që të thyhet dominimi i Bayernit.

Java e parë

Bayern - Leverkusen
Hoffenheim - Bremen
Berlin - Stuttgart
Freiburg - Frankfurt
Gladbach - Koln
Schalke - Leipzig
Hamburg - Augsburg
Mainz - Hannover
Wolfsburg - Dortmund


Shtuar më 29/06/2017, ora 17:17
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori