Hidhet shorti i Carabao Cup

Hidhet short i Carabao Cup, ku ka sjellë një duel të vështirë, Liverpool – Chelsea.

Shorti për kupën e cila të dërgon në Europa League dhe jepet në muajin shkurt është hedhur sot dhe përballë dhe ka sjell një derbi.

Që në këtë fazë Liverpooli do të përballet me Chelsean në këtë kupë, pasi Arsenali do të presë skuadrën e një kategorie tjetër Brentford.

Fituesi i vjetëm i këtij trofeu, Manchester City do të përballet si mysafirë me Oxford City.

Ndeshje tjetër interesante është edhe derbi londinez Tottenham – Watford.

Ndërkohë, Manchester United do të këtë përballë Derby Countin e Frank Lampard. /albeu.com/
Shtuar më 30/08/2018, ora 20:35
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori