Hidhet shorti i çerekfinales në FA Cup
Pëlqej
Është hedhur shorti i FA Cup me Manchester United që do të luajnë kundër Brighton & Hove Albion, ndërsa Chelsea do të udhëtojë në Leicester City.

United u eliminua nga FA Cup sezonin e kaluar në këtë fazë të turneut, duke pësuar një humbje 1-0 nga Chelsea, por Mourinho do të shpresojë se skuadra e tij mund të përparojë përmes çerekfinales këtë sezon pasi ata duelojnë me Brighton.

Vitin e kaluar Chelsea finalistja e këtij kompeticioni do të përballet në një transfertë të ashpër në Leicester City të Claude Puel në "King Power Stadium".

Sheffield United dhe Swansea do të përsërisin ndeshjen e tyre 0-0 për të përcaktuar se kush do të përballet me Rochdale ose Tottenham Hotspur.

Gjetja e fitores së ngushtë të Southampton ndaj West Bromwich Albion ka fituar atyre një përplasje të mundshme kundër Wigan Athletic dhe të Manchester City, me menaxherin e shenjtorëve Mauricio Pellegrino duke shpresuar për të parët në ndeshjen e tyre të katërt.

Çerekfinalet do të zhvillohen në fundjavën e 17 dhe 18 mars. /albeu.com/

- Hedhja e shortit në FA Cup

Sheffield Unite / Swansea v Rochdale / Tottenham Hotspur

Manchester United kundër Brighton & Hove Albion

Leicester City kundër Chelsea

Wigan / Manchester City v Southampton
Shtuar më 17/02/2018, ora 23:41
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori