Hidhet shorti i "Copa America 2019" (FOTO LAJM)

"Copa America 2019" ka përcaktuar shortin ku përfshihen 10 klube nga Amerika qëndrore dhe 2 ekipe të ftuara. Kili, kampioni në fuqi, është shortuar në Grupin C, bashkë me Uruguajin, Japonon dhe Ekuadorin.

Brazili gjendet në grupin A, së bashku me Bolivinë, Venezuelën dhe Perunë.

Ndërkohë, Argjentina është vendosur në grup me Kolumbine, Paraguain dhe Katarin. Faza e grupeve do të nisë 14 qershor, ndërsa takimi final do të luhet në 7 korrik në stadiumin "Maracana". Ekipet e ftuara janë Japonia dhe Katari.
Shtuar më 25/01/2019, ora 11:14
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori