Hidhet shorti i Europa League: "Ferr" për Arsenal, derbi spanjoll e Chelsea me fat
Hidhet ditën e sotme edhe shorti i Ligës së Europës, pas atij të Championsit që rezervoi përballje të zjarrta.

Skuadrat e kualifikuara do të kërkojnë të fitojnë trofeun e dytë për nga rëndësia. Për shumë prej tyre kjo mund të quhet një "shpëtim" i sezonit.

Ndërkohë mund të rezervohen edhe përballje me aromë "Championsi" ku skuadrat si Çelsi, Arsenal dhe Napoli mund të përballen me njëra tjetrën.


Çifti 1 Napoli-Arsenal
Çifti 2 Vijareal-Valencia
Çifti 3 Benfika-Frankfurt
Çifti 4 Slavia Praga-Çelsi

Gjysmëfinalet

Fituesi i çiftit 1-Fituesi i çiftit 2
Fituesi i çiftit 3- Fituesi i çiftit 4

Skuadër vendase në finale do të jetë fituesja që do të dalë nga çifti fituesi i çiftit 3 dhe 4.
Shtuar më 15/03/2019, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori