Hidhet shorti, përballje spektakolare në Europa League
Pëlqej
Eshte hedhur ne Nyon te Zvicres shorti i 1/16-ve te UEFA Europa League, gogla te cilat kane dhuruar perballje shume interesante.

Borussia Dortmund do te ndeshet me Tottenhamin, Liverpool gjeti perballe Manchester United, Baseli i Xhakes do te perballet me kampionen ne fuqi te kompeticionit Sevillan, ndersa Lazio i Berishes me Sparten e Prages.

Deri spanjoll edhe mes Athletic Bilbao dhe Valencias se Shkodran Mustafit, ndersa Anderlechti i Besnik Hasit gjeti perballe ukrainasit e Shakhtar Donetsk.

Ndeshjet e para luhen me date 10 mars, ndersa ato te kthimit nje jave me pas, raporton Portali Albeu.

Kujtojme qe finalja e ketij sezoni luhet ne stadiumin e Baselit, "St. Jakob-Park" me 18 maj. /albeu.com/

Ja 8 perballjet:

1. Shakhtar Donetsk-Anderlecht
2. Basel-Sevilla
3. Villareal-Bayer Leverkusen
4. Athletic Bilbao-Valencia
5. Liverpool-Manchester United
6. Sparta Praga-Lazio
7. Borussia Dortmund-Tottenham
8. Fenerbahce-Braga
Shtuar më 26/02/2016, ora 13:20
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori