Hidhet shorti i Europa League
Hidhet shorit i Europa League pas ndeshjeve të fundit të "Play Off-it" të luajtura dje ku ka pasur dis surpriza nga ku bie në sy eleminimi i Romës dhe i ekipit spanjoll Sevillas.

Në hedhjen e shortit bie në sy përplasja në Grupin D ku Lazio do të ketë përballë Sportingun e Lisbonës.

Atletico Madridi do të ketë përballë ekipin e Udineses dhe atë të Rennes nga ku ishte surpriza franceze në kë raund të "Play Off-it".

Tottenham do të jetë në Grupin A nga ku do të ketë edhe kjo përballë ekipin rus të Rubin Kazanit e cila u eleminua nga Lyoni.

E vetmja ekip gjerman që ndodhet në Europa League, Schalke 04 ka patur një grup më të lehtë në letër se ekipet e tjera.

Schalke 04 bëri kualifikimin surprizë në Ligën e Kampioneve sezonin e kaluar nga ku eleminuoi Interin në mënyrën më të turpshme.

Ja grupet e Europa League:

Grupi A: Tottenham Hotspur, Rubin Kazan, PAOK, Shamrock Rovers
Grupi B: København, Standard de Liège, Hannover 96, Vorskla Poltava
Grupi C: PSV Eindhoven, Hapoel Tel-Aviv, Rapid Bucureşti, Legia Warszawa
Grupi D: Sporting Lisbone, Lazio, Zürich, Vaslui
Grupi E: Dynamo Kyiv, Beşiktaş, Stoke City, Maccabi Tel-Aviv
Group F: PSG, Athletic Bilbao, Salzburg, Slovan Bratislava
Grupi G: AZ Alkmaar, Metalist Kharkiv, Austria Wien, Malmö
Grupi H: Braga, Club Brugge, Birmingham City, NK Maribor
Grupi I: Atlético de Madrid, Udinese, Stade Rennais, Sion
Grupi J: Schalke 04, Steaua Bucureşti, Maccabi Haifa, AEK Larnaca
Grupi K: Twente, Fulham, Odense, Wisła Kraków
Grupi L: Anderlecht, AEK Athens, Lokomotiv Moskva, Sturm Graz /albeu.com/
Shtuar më 26/08/2011, ora 16:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori