Hidhet shorti i Premier League, hapet me superfidën Manchester United-Chelsea
Është hedhur sot shorti për sezonin 2019/2020 në Premier League dhe starti është "bombë", me supersfidën Manchester United-Chelsea. Manchester City do të vizitojë West Hamin, ndërsa Liverpool do të presë Norwich. Sezoni i ri në Premier League do të nisë në 10 gusht dhe do të përfundojë më 17 maj.

Për herë të parë, Premier League do të ketë edhe një pushim dimëror, në shkurt, ndërsa datat do të publikohen pas hedhjes së shortit.

Manchester City do të mundohet të bëhet ekipi i parë që e fiton Premier League 3 herë rresht, që prej vitit 2009, kur ia doli mbanë Manchester United.

JAVA 1

09/08/2019 20:00 Liverpool v Norwich City

10/08/2019 12:30 West Ham United v Manchester City

10/08/2019 15:00 A.F.C. Bournemouth v Sheffield United

10/08/2019 15:00 Burnley v Southampton

10/08/2019 15:00 Crystal Palace v Everton

10/08/2019 15:00 Leicester City v Wolverhampton

10/08/2019 15:00 Watford v Brighton

10/08/2019 17:30 Tottenham Hotspur v Aston Villa

11/08/2019 14:00 Newcastle United v Arsenal

11/08/2019 16:30 Manchester United v Chelsea


NDESHJET DERBI

Ja dhe datat e sfidave derbi më të mëdha në Premier League:

31/08/2019 15:00 Arsenal v Tottenham Hotspur
19/10/2019 15:00 Manchester United v Liverpool
04/12/2019 20:00 Liverpool v Everton
07/12/2019 15:00 Manchester City v Manchester United
28/12/2019 15:00 Arsenal v Chelsea
18/01/2020 15:00 Liverpool v Manchester United
22/01/2020 19:45 Chelsea v Arsenal
07/03/2020 15:00 Manchester United v Manchester City
14/03/2020 15:00 Everton v Liverpool
25/04/2020 15:00 Tottenham Hotspur v Arsenal

Shtuar më 13/06/2019, ora 10:18
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori