Hidhet shorti për fazën e grupeve në Lojërat Olimpike "Rio 2016"

Sot është tërhequr shorti për fazën e grupeve për Lojërat Olimpike "Rio 2016" që mbahen këtë verë.

FIFA ka tërhequr shortin për të dy kategoritë, atë të meshkujve dhe femrave. Vendosja e kombëtareve në grupe në kategorinë e meshkujve është:

Grupi A: Brazil, Afrika e Jugut, Irak, Danimarkë
Grupi B: Suedia, Kolumbia, Nigeria, Japonia
Grupi C: Fiji, Republika e Koresë, Meksika
Grupi D: Hondurasi, Algjeria, Portugalia, Argjentina
Shtuar më 14/04/2016, ora 17:26
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori