Hidhet shorti për gjysmëfinalet e Carabao CupËshtë hedhur shorti në Londër pas ndeshjes Arsenal-Tottenham për gjysmëfinalet e Carabao Cup.

Manchester City, Burton Albion, Tottenham dhe Chelsea ishin skuadrat të cilat u kualifikuan në finale.

Manchester City, të cilit këtë gjysmëfinale ua siguroi Muric, portier i Kombëtares së Kosovës, ka pas short me të lehtë kundër skuadrës së Championshipit, Burton Albion.

Ndërkaq, gjysmëfinalja që pritet të jetë interesante në këtë pjesë të sezonit është ajo mes Chelsea dhe Tottenham.

Të dy skuadrat do të luajnë gjatë muajit janar të 2019, derisa finalja zhvillohet në fund të muajit shkurt. /albeu.com/
Shtuar më 19/12/2018, ora 23:30
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori