Higuain: Barca dhe Messi, me te miret ne bote
Albeu.com
Sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain, thotë se bashkëkombësi i tij, Lionel Messi është lojtari më i mirë në botë dhe se Barcelona është e para si skuadër. “Njerëzve u pëlqen ai që u pëlqen, mirëpo për mua Messi është më i miri në botë”.
“Ai ka fituar Topin e Artë dhe çmimin e lojtarit më të mirë nga FIFA, dhe tani për tani është më i miri në botë”. “Edhe pse Madridi është skuadra më e mirë në histori, aktualisht Barcelona është skuadra më e mirë në botë. (Edhe pse) e kam të vështirë që ta them këtë”, ka thënë argjentinasi për AS.
Shtuar më 25/02/2010, ora 23:02
Tage: arkiv
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori