Higuain: Nuk mendoj që t’i vjedh vendin Ronaldos
Gonzalo Higuain ka thënë se ndjehet i lumtur dhe nuk mendon që t’ia “vjedh” vendin Cristiano Ronaldos në ekip.

Higuain shënoi dy herë të shtunën kundër Atalantas, duke marr lavdërime për paraqitjen e tij së bashku me Paulo Dybala në sulmin e Juve, kur Ronaldo ishte jashtë.


“Ndihem i lumtur”, siguron 32-vjeçari në konferencë për shtyp.

“Unë jo vetëm që kam zgjedhur të qëndroj i vendosur, por edhe se si jam trajtuar nga shokët e mi të skuadrës, klubi dhe stafi. Jam shumë e lumtur që jam këtu. Kam shijuar disa vite të bukura këtu”.

“Tani po shkon mirë, por jam i kënaqur. Sezoni është shumë i gjatë, dhe kemi shumë deri në fund”.

“Kur ka lojtarët të shkëlqyer si ne këtu, ju duhet të shfrytëzoni sa më shumë çdo mundësi që ju jepet. Të dy Paulo [Dybala] dhe unë jam përpjekur të bëjmë çmos”.

Argjentinasi u pyet se a i pëlqen të luajë me Ronaldon apo Dybalan në sulm.

“Janë dy lojtarë të ndryshëm; të gjithëve u pëlqen të luajnë me lojtarë të shkëlqyeshëm dhe ata janë të tillë. Mundohem të adaptohem për të luajtur me të dy”.


“Ta marrësh vendin e Ronaldos? Nuk kam pse të vjedh asgjë nga askush. Ne e dimë kush është Ronaldo, një fitues. Përpiqem të ndihmoj ekipin të fitojë, ne jemi të gjithë të rëndësishëm, si ata që luajnë ashtu edhe ata që nuk luajnë”.

“Në planin afatgjatë, kjo është ajo që e çon një ekip të fitojë trofe”, ka thënë Higuain.
Shtuar më 25/11/2019, ora 19:04
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori