Higuain tregon pse u largua nga Europa: Mediat s'të lënë ta shijosh
Gonzalo Higuain ka shpjeguar se pse la ekipin e Juventusit dhe Europën për të kaluar në Amerikë.

“Kam qenë gjithmonë kurioz për këtë ligë, sepse e kam parë nga afër me vëllain tim dhe lojtarë të tjerë të mirë.

“Doja të vija këtu që të isha i lumtur dhe të luaja sërish dhe unë mendon se Inter Miami më ka dhënë gjithçka që kisha nevojë. Të vij këtu te kjo liga më ka dhënë të njëjtën ndjenjë.

Mediat në Europë janë shumë të egra dhe të shohin çdo ditë dhe çdo veprim. Ata nuk të japin kohë që ta shijosh atë që t’i bën”, – tha ai.

Shtuar më 27/10/2020, ora 18:29
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori