Higuita akoma në formë si dikur (VIDEO)
Higuita
Në ndeshjen e vitit 1995 mes Kolumbisë dhe Anglisë, portieri Higuita pati bërë një shpëtim fantastik pas gjuajtjes së Jamie Redknapp. Edhe pse kanë kaluar vite dhe Higuita tashmë është 45 vjeç, ai akoma vazhdon të bëjë të njëjtin veprim.

Ka dy vjet që është larguar nga futbolli, por për të, "gjuajtja akrep" nuk është aspak e vështirë.

Para disa ditësh, në një stërvitje ai tregoi se është akoma "gjallë". /albeu.com/


Shikoni videon:

Shtuar më 16/02/2012, ora 11:13
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori