Hitzfeld: Behrami si Van Bommel
Pëlqej
Ish-trajneri i Zvicrës, Otmar Hitzfeld, ka përshëndetur transferimin e mesfushorit me origjinë shqiptare Valon Behrami te Hamburg. Legjenda gjermane e ka krahasuar 29-vjeçarin nga Mitrovica me ish-kapitenin e Bayern Munchen dhe Milan, Mark Van Bommel.

"Behrami është një lider agresiv, ashtu siç ishte Van Bommel. Është lojtar teknik dhe një motivator i shkëlqyer. Ka mentalitet fituesi dhe kurrë nuk dorëhiqet. Hamburgu bëri goditjen e duhur", tha idh trajneri i Zvicrës.

Ndërkohë, Behrami ka debutuar me gol në fitoren 2-0 ndaj Akhisar. /albeu.com/Shtuar më 05/08/2014, ora 17:43
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori