Huligani i vrarë në Kroaci, armik i përbetuar i shqiptarëve (VIDEO)
firic
Simboli i huliganizmit në Kroaci, Ante Firiç u vra këtë të mërkurë në mënyrë të tmerrshme. 27 vjeçari u përplas nga tre makina. Firiç konsiderohej si një person nacionalist dhe njihej si një anti-shqiptar i përbetuar.

Jo në pak raste ai ka mbajtur qëndrime kundër shqiptarevë në rajonin e Ballkanit.

Firiç njihet më së shumti për trazirat që shkaktoi në Serbi në ndeshjen mes Crvena Zvezda dhe Partizanit të Beogradit vitin e kaluar ku dhe u dënua me 6 muaj burg. /albeu.com/
Shtuar më 19/10/2018, ora 16:47
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori