E FUNDIT/ Derbi mbyllet ne paqe, Atl Madrid dhe Reali ndajnë pikët (VIDEO)
Humb betejën me Covid-19 ish-kampioni i botës në Moto GP
Sot gjatë ditës ka ndërruar jetë legjenda e MotoGP, Fausto Gresini.

Gresini në moshën 60-vjeçare ka ndërruar jetë për shkak se humbi betejën më virusin, Covid-19.

Motoristi italian gjatë karrierës së tij u shpall dy herë kampion Bote, gjatë viteve, 1985 dhe 1987.

Gresini ishte menaxher edhe i ekipit, Aprilia Racing Team.
Shtuar më 23/02/2021, ora 11:37
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori