Humbi penalltinë e tretë radhazi, Ibra vendos mos i gjuaj të radhës
Sulmuesi i AC Milanit, Zlatan Ibrahimovic është ndarë i pakënaqur me barazimin ndaj Hellas Veronas dhe ka konfirmuar se nuk do e gjuaj penalltinë e radhës.

Suedezi humbi penalltinë e tretë radhazi, por shënoi golin e barazimit në minutën e fundit të ndeshjes.

Ibrahimovic ka deklaruar se penalltitë e radhës do t’ia lërë Franck Kessie, derisa theksoi se duhet të fitojnë të gjitha ndeshjet e radhës.

"Jam i zemëruar, sepse barazimi nuk ishte i mjaftueshëm".

"Kishim shumë shanse, humba penalltinë dhe jam duke menduar t’ia lë penalltinë e radhës Kessie. Ndoshta do ishte më mirë".

"Duke parë tabelën momentale, ne duam të fitojë çdo ndeshje", deklaroi ai.

AC Milani është lider i Seria A me 17 pikë, dy më shumë se Sassuolo.
Shtuar më 09/11/2020, ora 08:31
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori