Humbja me Milan, Wenger fillon “revolucionin” te Arsenal
Arsene Wenger
Situatë e nderë në shtëpinë e Arsenal pas humbjes 4-0 në San Siro përballë Milan në Champions League. Trajneri i saj, Arsene Wenger nuk e ka pritur mirë disfatën kundër kuqezinjëve dhe është gati për të nisur një revolucion te “Topçinjtë”.

Sipas asaj që shkruan tabliodi britanik "Telegraph", tekniku francez ka vendosur të largojë nga ekipi Walcott, Arshavin dhe Rosicky por mbi të gjitha Chamack dhe Sqiullaci, për të cilët Wenger është gati të pranojë çfarëdolloj oferte.

Gjithashtu që ekziston mundësia reale që edhe lojtarë të tjerë ti japin lamtumirën Arsenalit në fund të këtij sezoni.

Ndërkohë që momentalisht janë të dhënë në formë huazimi Bendtner, Vela, Denilson dhe Almunia. /albeu.com/
Shtuar më 18/02/2012, ora 10:09
Shkruani komentin tuaj!
Të fundit nga kjo kategori